We make things visible since 2017

Pn - Pt - 08:00 - 15:00

Telefon

+48 797 854 302

Telefon
Masz pytanie?
Fala

GeoScience to nieformalny Spin-Out, tworzony przez członków Zespołu Geomatyki i Nawigacji Satelitarnej, z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W swojej działalności skupia się na badaniach i usługach związanych z geolokalizacją, ze szczególnym naciskiem na pozyskanie, przetwarzanie i prezentację danych georadarowych w takiej formie, aby była ona zrozumiała dla użytkownika końcowego.

Ludzkie rozumienie świata opiera się na interpretacji obrazów. Bez głębszego zastanowienia rozpoznajemy i opisujemy obiekty, zdarzenia, osoby i miejsca, które kiedyś widzieliśmy. I ponieważ, jako ludzie, jesteśmy predysponowani do myślenia bazującego na wizualizacjach, od technologii pomiarowych również oczekujemy wiernego odwzorowania rzeczywistości. Chcemy widzieć rzeczy takimi, jakimi są – znać ich budowę, kształt, rozmiar i ich relacje z otoczeniem. I właśnie z tego powodu wizualizacja i interpretacja danych to największa trudność leżąca u podstaw pomiarów georadarowych (GPR). Ich wyniki nie przedstawiają bowiem takiej rzeczywistości do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Są one prezentacją interakcji fal elektromagnetycznych z mierzonymi obiektami. Przełożenie tej interakcji na wartościową informację jest wyzwaniem, którego podejmujemy się każdego dnia.

Katedra Bagrati, Gruzja

Fragment wyników pomiarów georadarowych, wykonanych na obszarze Katedry Bagrati, Kutaisi, Gruzja. Prostokątny kształt w centrum to najprawdopobniej nieprzeniesiony grób. Ostateczna identyfikacja wymaga jednak odkrywki.

Fala

Kluczowe wartości

Be better than Google

Fala

Certyfikaty, wyróżnienia i podziękowania